4 Eylül 2015 Cuma

Büyükada - Ada Kahvaltı


Güzel bir haftasonu günü, Ada’ya gelip güne güzel başlamak istiyorsanız, en doğru adres Ada Kahvaltı. Ulaşım çok kolay, vapurla Ada İskelesi’ne ulaştıktan sonra 10 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığında. İskeleden indikten sonra belediyeye doğru yürüyorsunuz, Akdemir Sokak’a girince hemen kendini belli ediyor Ada Kahvaltı.


 Kapıda bizi, Ada Kahvaltı’yı işleten Ayşegül Hanım karşılıyor. Rezervasyonumuz olup-olmadığını soruyor. Benden tavsiye, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız. Biz şanslıydık, bir kaç tane boş masa vardı. Tam masaya oturacakken, ‘burası çok güneş alır, arka taraf daha serin’ diyerek bizi arka taraftaki rengarenk süslenmiş bahçeye alıyor.

Kahvaltı için bir çok seçenek var. Kahvaltı tabağı seçebilirsiniz. Omlet ve yumurta seçeneklerini de seçebilirsiniz. Biz kahvaltı tabağını seçtik. Birbirinden renkli ve tatlı ev yapımı reçeller, kendilerinin özel yaptığı sıcacık börekler, peynir-zeytin çeşitleri, tereyağı-bal-kaymak, domates-salatalıktan oluşan oldukça geniş bir masaya oturduk. Hepsi birbirinden lezzetliydi ama böreği ve limon reçelini denemenizi tavsiye ederim.


Ortam o kadar rengarenk, o kadar samimi, çalışanlar o kadar güler yüzlü ki insanın mekandan kalkası gelmiyor. Kahvaltıya çok zaman ayırmayalım, yarım saatte yer kalkarız diye düşündüğümüz Ada Kahvaltı’da bir saatten fazla kaldık. Zaman sıkıntımız olmasaydı son bir çay daha içerdik, bir dahaki sefere artık :)

 

Ada Kahvaltı’ya veda zamanı. Sıcak bir şekilde karşıladıkları gibi hoş bir şekilde de yolcu ettiler. Ada’ya ilk defa geldiğimizden, nerelere nasıl gideceğimiz konusunda da kendilerinden bilgi alıp vedalaştık.


 Gelelim fiyatlara. İki kişi, kahvaltı tabağı + 4 çay içtik ve sadece 35 TL ödedik. Ev yapımı reçeller, müthiş bir sunum, rengarenk tasarımlar, dolu dolu bir masa ve toplamda 35 TL. Fiyatlar gayet uygun. Yalnız dediğim gibi, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var, herkes bizim kadar şanslı olmayabilir. Ada Kahvaltı ile ilgili detaylı bilgilere, internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Hikayeleri http://adadakahvalti.com/#menu-item-2691  ve evin tarihi http://adadakahvalti.com/#menu-item-2690 ile ilgili bilgilere buradan bulaşabilirsiniz.


Akdemir Sokak No: 6 (Belediye Karşısı) Büyükada,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder